Blázinec, psychiatrická nemocnice, krizové centrum

Příběhy pomáhají

Blázinec, psychiatrická nemocnice, krizové centrum

Tentokrát to není tak úplně příběh, jako spíše jeho „konec“.
Se slečnou jsme si několikrát psaly a řešily společně jak samotný skutek, tak „co dál“ a onu naprostou bezradnost a nechuť do života.
Pro ní – jejími slovy – život skončil a já se jí snažila přesvědčit o opaku, ale bylo jasné, že bez odborné/ psychiatrické pomoci to dopadne špatně …
A tady máte mail, který mi teď poslala…
Ani si neumíte představit, co to pro mě znamená!

Ahoj Jájo !!
Po dlouhé době se ti ozývám 🙂 no a mám se dobře, moc dobře .-). Už 2měsíce pracuji a dá se říct, že jsem z toho venku :-). V Kroměříži jsem byla 3 měsíce a neskutečně mi tam pomohli !! , našla jsem si tam spoustu přátel, mám pocit , že v blázinci jsou lepší lidé než normál venku :-), bylo to tam prostě skvělé a nikdy na Kroměříž nezapomenu , na skvělý personál , psychiatry, psychology a na skvělé přátelé !! Už jsem tam byla i 2x na návštěvě.

Myslim, že člověk se hospitalizace nemusí vůbec bát, je to to nejlepší co může pro své zdraví udělat.


Jinak na to , co se mi stalo skoro vůbec nemyslím, nějak se mi to podařilo dostat z hlavy. Jediný problém , co mám, že se často otáčím za sebe na ulici, ale s tím se dá žít :-). Myslela jsem , že to z hlavy nikdy nedostanu, že mám zničený život a utopím se v těch vzpomínkách, ale prostě když se chce všechno jde!! Jinak ted v květnu to bude rok , co se mi to stalo, byl to děsnej rok a pak i krásnej.

Pozorovat i ty osudy lidí, co tam byli v blázinci, někdy mazec, co se tam dělo. Jeden 22letý klučina se kterým jsem tam hravala ping-pong se po návratu domů zastřelil i o tom mluvil, jenže tam jsme to brali , tak v pohodě , protože polovina lidi tam otevřeně mluvila o sebevraždě…….včetně mě……ale tak ja už jsem ok a jsem štastná na světě, konečně z toho venku !!!!
Děkuji Jájo, že ses mi snažila pomoct, moc si toho vážím


Byli jste v krizovém centru/blázinci a pomohlo vám to? Popřípadě – zachránilo život?
Dejte mi to vědět na mail info@stoptabu.cz ať takovými příběhy můžeme pomáhat dalším..
A pokud máte špatnou zkušenost, tak klidně také – není vše jen růžové 😉 A je potřeba, poskytovat reálné informace jak pozitivní, tak negativní. Jinak to nemá smysl 😉

Sleduj projekt na dalších sítích

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se ti projekt? Sdílej ho dál!:)

Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Instagram
Follow by Email